Co warto wiedzieć przed pierwszą wizytą u ortodonty?

Leczenie ortodontyczne nie jest niczym strasznym więc nie należy się stresować przed pierwszą wizytą. Nie warto też zwlekać. Im szybciej poddamy się leczeniu tym szybciej będziemy mogli cieszyć się pięknym uśmiechem. Zastanawiasz się jak wygląda pierwsza wizyta u ortodonty i czego można się spodziewać? Chcesz wiedzieć jak przygotować się na taką wizytę? W tym artykule znajdziesz wiele wskazówek i odpowiedzi. 

Wybór lekarza

Wiele osób zastanawia się czym należy kierować się przy wyborze ortodonty. Na pierwszym miejscu zawsze należy stawiać doświadczenie lekarza. Im większe doświadczenie tym efektywniejsza współpraca. Niezwykle ważna jest też atmosfera oraz opinie pacjentów. Kontakt z lekarzem prowadzącym będziemy mieli zapewne przez kilka kolejnych lat. Im lepsza wzajemna komunikacja tym lepsze efekty leczenia. Nasz gabinet ortodontyczny spełnia wszystkie te kryteria.

Przygotowanie do wizyty w gabinecie ortodontycznym

W przygotowaniach do wizyty u ortodonty najważniejsze jest zadbanie o higienę jamy ustnej. Czyste zęby to podstawa przy założeniu aparatu ortodontycznego. Jeżeli zmagamy się z problemami stomatologicznymi to najlepiej w pierwszej kolejności wyleczyć wszystkie zęby i dopiero udać się do ortodonty. Jeżeli nie mamy pewności co do kolejności leczenia to ortodonta na pewno oceni czy warto od razu zakładać aparat. Stałe dbanie o czyste zęby jest niezwykle ważne, ponieważ pozwala zapobiegać powstawaniu płytki nazębnej oraz innych problemów z zębami.

Wizyta u ortodonty

Szczerość to podstawa

Powinniśmy poinformować lekarza o wszystkich zabiegach i leczeniu jakie zostało wykonane do tej pory. Jeżeli zmagaliśmy się z problemami stomatologicznymi to warto zabrać na wizytę całą dokumentację medyczną. Tylko dzięki tym informacjom lekarz będzie w stanie dostosować leczenie do naszych potrzeb. Jeżeli uzna za konieczne włączenie dodatkowego leczenia lub diagnostyki to skieruje nas do innych specjalistów.

Przebieg pierwszej wizyty u ortodonty

Najczęściej pierwsza wizyta to zebranie szczegółowego wywiadu i wszystkich informacji o pacjencie oraz dotychczasowym leczeniu. Oceniana jest też wada zgryzu i omawiane zostają propozycje leczenia. Przebieg wizyty zależny jest od konkretnego przypadku ale zazwyczaj trwa ona około 30 minut i jest zupełnie bezbolesna. Już na pierwszej wizycie warto o wszystko dopytać i ustalić z lekarzem plan działania.

Umów konsultacje telefonicznie lub przez formularz

tel. 691 311 327

Zobacz również

Co to jest Stomatologia estetyczna?

Co to jest Stomatologia estetyczna?

Promowany kanon piękna dotyczy nie tylko twarzy, sylwetki czy umięśnienia, ale również zębów. Wiele osób marzy o idealnym, hollywoodzkim uśmiechu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi właśnie stomatologia estetyczna. Nasze zęby mają być nie tylko zdrowe, ale też piękne i...

5 produktów dla utrzymania zdrowych zębów

5 produktów dla utrzymania zdrowych zębów

Podstawą dbania o nasze zęby jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Okazuje się, że to wszystko może nie wystarczyć, jeżeli nie zadbamy o dietę. To, co jemy ma ogromny wpływ na cały nasz organizm, w tym również zęby i dziąsła. Warto...

Leczenie chorób jamy ustnej

Leczenie chorób jamy ustnej

Choroby jamy ustnej niestety bardzo często występują u pacjentów w każdym wieku. Przyczyną mogą być wirusy, bakterie, rozmaite alergie, ale też czynniki mechaniczne. Najczęściej choroby jamy ustnej są widoczne gołym okiem i mogą sprawiać dyskomfort, a nawet ból. Od...

0 komentarzy

Wyślij komentarz