Co to jest Stomatologia estetyczna?

Promowany kanon piękna dotyczy nie tylko twarzy, sylwetki czy umięśnienia, ale również zębów. Wiele osób marzy o idealnym, hollywoodzkim uśmiechu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi właśnie stomatologia estetyczna. Nasze zęby mają być nie tylko zdrowe, ale też piękne i śnieżnobiałe. W gabinetach specjalistycznych możemy wybierać między wieloma dostępnymi zabiegami, które mają poprawić wygląd naszego uśmiechu.

Czym jest stomatologia estetyczna?

Stomatologia estetyczna to taka gałąź stomatologii, która zajmuje się poprawą wyglądu naszych zębów. Wykonywane zabiegi nie mają na celu leczenia, a skupiają się raczej na aspekcie wizualnym. Specjaliści w tej dziedzinie mają odpowiednie narzędzia, sprzęt i wiedzę niezbędną do wykonywania tego typu zabiegów. Mogą one obejmować zmianę koloru i kształtu zębów, ale również usuwanie nieestetycznych przebarwień.

Najbardziej popularne zabiegi stomatologii estetycznej

Najczęściej wykonywanymi zabiegami stomatologii estetycznej jest skaling i piaskowanie zębów. Skaling stosuje się u pacjentów, którzy mają problem z zalegającym kamieniem nazębnym. Profilaktyka i odpowiednia higiena jamy ustnej nie zawsze przynosi efekty, ponieważ w szyjkach zębowych i tak gromadzi się kamień. Piaskowanie jest zabiegiem uzupełniającym, a stosuje się go jeżeli sam skaling okazuje się niewystarczający.

Wybielanie zębów to kolejny zabieg, na który pacjenci decydują się coraz częściej. Każdy przecież marzy o białych zębach. Do wybielania można stosować specjalną lampę. Ten sposób jest niezwykle szybki i skuteczny. Przeprowadza go doświadczony specjalista, który nakłada na zęby specjalny preparat, a następnie uruchamia lampę. Dzięki tej metodzie możemy uzyskać zadowalający efekt już na pierwszej wizycie.

Innym sposobem na wybielanie zębów jest wybielanie nakładkowe. Takie wybielanie przeprowadzamy samodzielnie w domu, ale wizyta u specjalisty jest konieczna. Stomatolog pobiera wycisk naszych zębów, żeby przygotować nakładki idealnie dopasowane do naszych zębów. Takie nakładki wraz z preparatem zakładamy najczęściej na noc, a sam proces wybielania trwa kilka tygodni. Ta metoda jest bardzo skuteczna, ale na efekty musimy poczekać nieco dłużej.

zabiegi stomatologii estetycznej

Wiele osób boryka się z ubytkami, niezadowalającym kształtem czy przebarwieniami zębów. I w takim przypadku stomatologia estetyczna może pomóc. Licówki zakładane są na przednią część zębów. Mogą być wykonane z porcelany lub materiału kompozytowego. Wielu pacjentów decyduje się właśnie na ten sposób, aby uzyskać piękny uśmiech.

Stomatologia estetyczna – przeciwwskazania

Choć stomatologia estetyczna jest coraz bardziej popularna i daje pacjentom zadowalające efekty, to niestety nie każdy może z niej skorzystać. Każdy z tych zabiegów może być wykonywany od 16 roku życia i za zgodą rodzica bądź opiekuna prawnego. Niektóre problemy zdrowotne również mogą dyskwalifikować, ale to zawsze trzeba ustalać indywidualnie ze stomatologiem. Powinniśmy go o wszystkim poinformować. Innymi przeciwwskazaniami do wykonywania zabiegów z zakresu stomatologii estetycznej są alergie, ciąża i karmienie piersią.

Dlaczego warto korzystać z usług stomatologii estetycznej?

Coraz więcej osób przykłada dużą wagę do wyglądu. Dbamy o swoją cerę, sylwetkę, ubiór. Zęby są również niezwykle ważne, ponieważ nie da się ich ukryć. Niestety wiele osób ma z tego powodu kompleksy, a uśmiech jest czymś wstydliwym. To może prowadzić nawet do poważnych problemów psychicznych. Jeżeli tylko mamy takie możliwości finansowe, to warto korzystać ze stomatologii estetycznej, która przecież stale się rozwija.

Usługi stomatologii estetycznej mogą pomóc nam w uzyskaniu zadowalających efektów i pozbyciu się kompleksów. Wiele z zabiegów jest zupełnie nieinwazyjnych, a efekty są niemal natychmiastowe. Warto szukać w swojej okolicy doświadczonego specjalisty, który ma odpowiednią wiedzę i doświadczenie. Tylko dzięki temu mamy pewność, że wszystko się uda. Nie warto wykonywać takich zabiegów jak wybielanie na własną rękę, ponieważ możemy się bardzo rozczarować, a nawet zrobić sobie krzywdę.

Umów konsultacje telefonicznie lub przez formularz

tel. 691 311 327

Zobacz również

5 produktów dla utrzymania zdrowych zębów

5 produktów dla utrzymania zdrowych zębów

Podstawą dbania o nasze zęby jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Okazuje się, że to wszystko może nie wystarczyć, jeżeli nie zadbamy o dietę. To, co jemy ma ogromny wpływ na cały nasz organizm, w tym również zęby i dziąsła. Warto...

Leczenie chorób jamy ustnej

Leczenie chorób jamy ustnej

Choroby jamy ustnej niestety bardzo często występują u pacjentów w każdym wieku. Przyczyną mogą być wirusy, bakterie, rozmaite alergie, ale też czynniki mechaniczne. Najczęściej choroby jamy ustnej są widoczne gołym okiem i mogą sprawiać dyskomfort, a nawet ból. Od...

Jakie są przyczyny krwawienia z dziąseł?

Jakie są przyczyny krwawienia z dziąseł?

Wielu pacjentów ma problem z krwawiącymi zębami. Przyczyny krwawienia z dziąseł mogą być bardzo różne, ale niewątpliwie nie powinniśmy bagatelizować tego problemu. Taki stan może się bardzo szybko pogarszać i w efekcie prowadzić do poważnych chorób przyzębia....

0 komentarzy

Wyślij komentarz