Piaskowanie zębów – czy boli?

Piaskowanie zębów jest podstawowym zabiegiem higienizacji przeprowadzanym w gabinetach stomatologicznych. Jest uzupełnieniem skalingu i ma na celu pozbycie się osadów i przebarwień na zębach. Dzięki piaskowaniu możemy dokładnie oczyścić zęby w trudno dostępnych miejscach. Warto korzystać z zabiegu piaskowania regularnie, żeby zachować zdrowy i piękny uśmiech.

Z tego artykułu dowiesz się:

  • Skąd bierze się płytka nazębna?
  • Czym jest piaskowanie zębów?
  • Ile trwa piaskowanie zębów?
  • Kto powinien wybrać się na piaskowanie?
  • Jakie są ceny piaskowania zębów?
  • Jak wygląda efekt?

Skąd bierze się płytka nazębna?

Płytka nazębna odkłada się na naszych zębach w postaci lepkiego osadu, który najczęściej ma brązowy odcień. Są to zalegające resztki pokarmu, które stanowią dobrą pożywkę dla bakterii. Namnażanie bakterii może doprowadzić do wielu chorób zębów i dziąseł, między innymi paradontozy czy próchnicy.

Nawet dokładne i regularne szczotkowanie zębów nie zapewni nam idealnego oczyszczenia zębów. Nie jesteśmy w stanie dotrzeć we wszystkie trudno dostępne miejsca szczoteczką. Piaskowanie zębów ma właśnie za zadanie dokładnie oczyścić wszystkie te przestrzenie. Na taki zabieg higienizacji warto udać się przynajmniej dwa razy do roku.

Piaskowanie zębów – co to?

Piaskowanie zębów jest podstawowym zabiegiem higienizacji, który wykonuje się w gabinetach stomatologicznych i ortodontycznych. Wykorzystuje się mieszankę specjalnego piasku i wody, która pod ciśnieniem natryskiwana jest na nasze zęby. Dzięki temu możemy bardzo dokładnie oczyścić zęby i pozbyć się osadów, szczególnie z trudno dostępnych miejsc. Piaskowanie zębów jest bezpieczne i niezwykle skuteczne.

zabieg piaskowania zębów

Ile trwa piaskowanie zębów?

Profesjonalne piaskowanie zębów przeprowadzone przez specjalistę nie trwa długo, powinniśmy zarezerwować sobie około 30 minut. Warto jednak dodać, że przez kilka godzin po zabiegu nie wolno spożywać mocno barwiących produktów i palić papierosów, ponieważ początkowo zęby mogą być bardziej podatne na przebarwienia.

Kto powinien wybrać się na piaskowanie?

Piaskowanie zębów jest zabiegiem profilaktycznym, który każdy powinien wykonywać regularnie. Dzięki piaskowaniu możemy zadbać o zdrowie naszej jamy ustnej oraz uniknąć wielu chorób dziąseł i zębów. Są jednak sytuacje, w których bezwzględnie powinniśmy udać się na ten zabieg. Szczególnie narażone na rozwój bakterii w jamie ustnej są osoby, które palą papierosy, piją dużo herbaty i kawy czy mają mocno stłoczone zęby. Piaskowanie jest też zalecane osobom, które noszą aparaty ortodontyczne albo decydują się na wybielanie zębów.

Piaskowanie zębów – ceny

Niestety zabieg piaskowania zębów musimy wykonać w prywatnym gabinecie, ponieważ nie jest on refundowany przez NFZ. Ceny zależne są oczywiście od miasta, a nawet konkretnego gabinetu, ale zazwyczaj wahają się między 60 a 100 zł. Warto zdecydować się na pełną higienizację, która oprócz piaskowania składa się też ze skalingu i fluoryzacji. Całość to koszt 200-250 zł.

Piaskowanie zębów – przed i po

Efekty po piaskowaniu zębów widać od razu. Zęby są znacznie gładsze i czystsze. Pozbycie się osadów sprawia, że zęby są też bielsze. Sam zabieg jest więc wartościowy nie tylko ze względów zdrowotnych, ale również estetycznych.

Umów konsultacje telefonicznie lub przez formularz

tel. 691 311 327

Zobacz również

Co to jest Stomatologia estetyczna?

Co to jest Stomatologia estetyczna?

Promowany kanon piękna dotyczy nie tylko twarzy, sylwetki czy umięśnienia, ale również zębów. Wiele osób marzy o idealnym, hollywoodzkim uśmiechu. Naprzeciw tym potrzebom wychodzi właśnie stomatologia estetyczna. Nasze zęby mają być nie tylko zdrowe, ale też piękne i...

5 produktów dla utrzymania zdrowych zębów

5 produktów dla utrzymania zdrowych zębów

Podstawą dbania o nasze zęby jest odpowiednia higiena jamy ustnej oraz regularne wizyty u stomatologa. Okazuje się, że to wszystko może nie wystarczyć, jeżeli nie zadbamy o dietę. To, co jemy ma ogromny wpływ na cały nasz organizm, w tym również zęby i dziąsła. Warto...

Leczenie chorób jamy ustnej

Leczenie chorób jamy ustnej

Choroby jamy ustnej niestety bardzo często występują u pacjentów w każdym wieku. Przyczyną mogą być wirusy, bakterie, rozmaite alergie, ale też czynniki mechaniczne. Najczęściej choroby jamy ustnej są widoczne gołym okiem i mogą sprawiać dyskomfort, a nawet ból. Od...

0 komentarzy

Wyślij komentarz