Bogate doświadczenie

Prowadzimy terapie ortodontyczne od 1995 roku. W naszej placówce zajmujemy się tylko ortodoncją, co świadczy o naszej wysokiej jakości usług.

Leczenie bezekstrakcyjne

Jako nieliczni potrafimy wyprostować wady zgryzu bez konieczności usuwania zębów.

Przyjazna atmosfera

Staramy się, aby nasi pacjenci w każdym wieku czuli się w naszej placówce swobodnie, dostarczając im masę dobrego humoru podczas wizyt.

Ortodonta Zielonka

ortodonta targowek

26 lat doświadczenia

Gabiet przyjazny dzieciom

Nowoczesne metody leczenia

Leczenie bezekstrakcyjne (bez usuwania zębów)

ortodonta targowek

26 lat doświadczenia w ortodoncji

Nowoczesne metody leczenia

Gabiet przyjazny dzieciom

Leczenie bezekstrakcyjne (bez usuwania zębów)

Dobry ortodonta w Zielonce? Wybór jest ogromny i często ciężko się w tym połapać. „Pers Dental” to nowoczesny gabinet ortodontyczny zlokalizowany co prawda na Warszawskim Targówku, ale dojazd z Marek jest szybki i wygodny. W bliskiej odległości znajdują się przystanki autobusowej i stacja metra, co znacznie ułatwia dojazd. Czasami lepiej dojeżdżać do specjalistów, a zwłaszcza lekarzy, gdyż liczy się najlepsza jakość i rezultat leczenia ortodontycznego. Gabinet ortodontyczny Pers Dental przyjmuje pacjentów 5 dni w tygodniu, od poniedziałku do piątku. Pracujemy również w godzinach popołudniowych i wieczornych, aby zapracowani pacjenci i uczniowie mieli możliwość umówienia dogodnego terminu wizyty. 

Ortodoncja w Zielonce jest niezwykle rozwinięta. Lekarz przyjmujący w naszym gabinecie to specjalista z 25 letnim doświadczeniem. Stosuje nowoczesne techniki leczenia i śledzi postępy w dziedzinie ortodoncji. Nasz zespół to też młode osoby, które wnoszą wiele radości i uśmiechu podczas wizyt pacjentów. Każda wizyta przebiega w miłej i kameralnej atmosferze, a pacjenci wychodzą od nas z uśmiechem (nowym i pięknym uśmiechem). Lekarz ortodonta wybiera najlepszy i najskuteczniejszy sposób leczenia, ale wszystko konsultowane jest z pacjentem. Posiadamy pełen zakres leczenia wieloma metodami. Pacjent może zdecydować się na aparat ruchomy, stały metalowy czy stały estetyczny. Oprócz tego oferujemy też kompleksowe czyszczenie i wybielanie.

   Ortodoncja z użyciem najnowszych metod leczenia. Od 1995 roku specjalizujemy się w leczeniu ortodontycznym najtrudniejszych przypadków. Prowadzimy leczenie bezekstrakcyjne, co oznacza, że w przypadku gdy większość ortodontów by usunęło ząb, my znajdujemy alternatywne rozwiązanie, aby pacjent nie musiał bezsensownie tracić zęby.

ortodonta warszawa targówek

Oferta

Jak wygląda przebieg leczenia ortodontycznego w Pers Dental ortodonta Zielonka?

Wiele osób zmaga się z różnymi wadami zgryzu, które zawsze ocenia ortodonta. Największy wpływ ma na to genetyka, ale też czynniki zewnętrzne. Każdy marzy o pięknym uśmiechu, a najważniejsze jest nasze zdrowie. Leczenie ortodontyczne nie tylko umożliwia uzyskanie zadowalających efektów wizualnych, ale przede wszystkim zapobiega powstawaniu większych problemów w przyszłości. Im szybciej rozpoczniemy leczenie, tym lepiej.

Czym jest leczenie ortodontyczne?

Lekarz ortodonta zajmuje się leczeniem ortodontycznym. Powinniśmy udać się na wizytę jeżeli nasze zęby nie znajdują się w odpowiedniej pozycji. Bardzo często stomatolog podczas wizyty skieruje nas do ortodonty, ale niektóre wady są dla nas widoczne gołym okiem. Istnieje wiele metod leczenia i marek aparatów, zawsze ortodonta Zielonka i typ dobiera najlepsze do konkretnego przypadku. Leczeniu ortodontycznemu mogą być poddani nie tylko dorośli, ale również dzieci.

Można osiągnąć zamierzony efekt u osób dorosłych, ale leczenie przebiega znacznie dłużej niż u dzieci i młodzieży. Warto udać się do ortodonty jak najszybciej, ponieważ możemy zaoszczędzić dzięki temu wiele czasu i pieniędzy. Pamiętajmy, że leczenie ortodontyczne może zostać wprowadzone tylko jeżeli wszystkie zęby są zdrowe. Warto w pierwszej kolejności udać się do stomatologa, który dokładnie sprawdzi stan naszego uzębienia.

Konsultacja u ortodonty

Po upewnieniu się, że nasze zęby są przygotowane do leczenia ortodontycznego możemy udać się na pierwszą wizytę do ortodonty. Ortodonta nie tylko oceni wadę zgryzu, ale też dobierze najlepszy aparat stały lub aparat ruchomy. Podczas konsultacji lekarz zbierze obszerny wywiad, zapyta o problem z jakim się zmagamy oraz o nawyki, które mogą ten problem pogłębiać. Ważne jest, aby być całkowicie szczerym i niczego przed lekarzem nie ukrywać. Powinniśmy wspomnieć o naszej historii leczenia i dostarczyć niezbędną dokumentację medyczną.

Pierwsza wizyta jest zazwyczaj wizytą informacyjną i diagnostyczną. Ortodonta dokładnie obejrzy zęby, pobierze wyciski i zrobi zdjęcie rentgenowskie. Ważnym elementem wizyty jest również obszerna ocena twarzy i jej symetrii. Lekarz sprawdzi błony śluzowe, język, wargi i dziąsła. Konsultacja jest dobrym momentem na przedstawienie swoich oczekiwań i możliwości. To wszystko pomoże ortodoncie stworzyć najlepszy plan leczenia.

Opracowanie planu leczenia ortodontycznego

Z pakietem wszystkich niezbędnych badań i informacji lekarz ortodonta opracowuje plan leczenia. Dobiera najlepszą metodę i aparat ortodontyczny. To właśnie lekarz ocenia czy lepiej sprawdzi się aparat stały czy aparat ruchomy. Podczas przedstawienia planu leczenia dowiemy się ile będzie trwał cały ten proces, jakie będą koszty oraz jak często powinniśmy pokazywać się na wizyty kontrolne. Ortodonta opowie nam jak dbać o zęby z aparatem ortodontycznym, czego unikać oraz co powinno zwrócić naszą szczególną uwagę.

wizyta u ortodonty

Założenie aparatu ortodontycznego

Kolejnym etapem leczenia jest założenie aparatu ortodontycznego. Wiele osób obawia się tego momentu, ale nie jest to bolesny proces. Często jeszcze przed założeniem aparatu wykorzystuje się gumki, które nosimy między ściśniętymi zębami przez kilka dni. Pozwala to na zrobienie przestrzeni do założenia pierścieni. Przed założeniem aparatu ortodontycznego lekarz zawsze wykonuje dokładne czyszczenie zębów, które trwa około 30 minut. Samo mocowanie aparatu polega na przyklejeniu zamków, przeprowadzeniu przez nie łuków i założeniu ligatur elastycznych. Możemy wybrać kolor gumek co jest największą frajdą dla najmłodszych pacjentów.

 

Regularne wizyty kontrolne u ortodonty

Częstotliwość wizyt kontrolnych ustala ortodonta. Jest to zależne od rodzaju aparatu i konkretnej wady zgryzu. Najczęściej kontrole odbywają się co 6 lub 8 tygodni. Podczas noszenia aparatu stałego nie powinniśmy opuszczać wizyt kontrolnych. Przestrzegając wszystkich zaleceń ortodonty mamy pewność, że leczenie nie będzie się przedłużać. Ortodonta podczas kontroli sprawdzi postępy i stan naszych zębów, a także wymieni łuki i gumki.

ortodonta Marki

Zdjęcie aparatu ortodontycznego

Długość leczenia ortodontycznego jest zawsze zależna od konkretnego przypadku. Wpływ na to ma rodzaj wady zgryzu, wiek pacjenta oraz rygorystyczne podejście do zalecań ortodonty. Najczęściej cały proces trwa około dwóch lat. Samo zdejmowanie aparatu nie jest bolesne i rozpoczyna się od usunięcia ligatur. Następnie odklejane są zamki. Po zdjęciu aparatu stałego ortodonta wyczyści nasze zęby i pobierze wycisk do stworzenia nakładki retencyjnej.

 

Nakładka retencyjna dla utrzymania efektów

Po zdjęciu aparatu stałego ortodonta zakłada pacjentowi nakładkę retencyjną, która ma utrzymać efekty jakie udało się uzyskać podczas leczenia ortodontycznego. Innym sposobem jest umieszczenie na wewnętrznej części zębów retainera, który zakładany jest na stałe. Nakładkę retencyjną powinniśmy nosić przez kilka tygodni cały czas i zdejmować ją tylko do jedzenia. Z czasem zakładamy ją coraz rzadziej, później tylko na noc, aż wreszcie możemy z niej całkowicie zrezygnować.